Anasayfa » Genel » SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET EMEKÇİSİ KADINLAR 8 MART’TA İBNİ SİNA HASTANESİNDE…
SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET EMEKÇİSİ KADINLAR 8 MART’TA İBNİ SİNA HASTANESİNDE…

SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET EMEKÇİSİ KADINLAR 8 MART’TA İBNİ SİNA HASTANESİNDE…

Sağlık ve sosyal hizmet emekçisi kadınlar, bugün (8 Mart 2021) A.Ü. İbni Sina Hastanesi önünde 8 Mart Etkinliği yapmak üzere biraraya geldi. Ancak polis her zaman olduğu gibi bugünde emekçilerin eylemini engellemeye çalıştı. Covid-19 salgını bahanesi ile eyleme müdahale edin polisin derdi emekçilerin sağlığı değil, iktidarın muhalif kesimlere baskısını hayata geçiren kolluk gücü olma görevini burada bugünde devam ettirdi. Eyleme saldırarak pankartı yırtan polise, sağlık ve sosyal hizmet emekçisi kadınlar sloganlarla karşılık verdi.

Sağlık ve sosyal hizmet emekçisi kadınlar daha sonra Hastane içerisinden yürüyerek arka bahçeye geçti. Burada polisin saldırısı kınandı. Daha sonra tüm sağlık ve sosyal hizmet alanında faaliyette olan emek örgütlerinin ortak basın metnini Ankara Şube Eş Başkanımız Nazan KARACABEY okudu.

ORTAK BASIN METNİ

YAŞAMAK VE YAŞATMAK İÇİN :

HAKLARIMIZDAN VAZGEÇMİYORUZ !

EMEĞİ ÖRGÜTLÜYOR, DAYANIŞMAYI BÜYÜTÜYORUZ!

PANDEMİNİN YÜKÜ KADIN SAĞLIK EMEKÇİLERİNİN OMUZUNDADIR!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının bir yılı geride kalırken, tüm krizlerde olduğu gibi patriyarkal kapitalist sistem, pandemiyi de kadınların emeği ve bedeni üzerinden fırsata çevirmektedir…. Metnin devamı için aşağıdaki linke TIKLAYINIZ

8 Mart Ortak Basın Açıklaması Metni- İndirmek için TIKLAYINIZ